Niewypowiedziane słowa

Marzec 13, 2013
Niewypowiedziane słowa Twarz w cieniu Loża Samobójców Sajmon

Niewypowiedziane słowa

Zastanawiające jest to że codziennie wypluwamy z siebie tysiące słów, żeby przekazać informacje, dla przyjemności, czy żeby kogoś rozbawić lub najzwyczajniej sprawić przyjemność. Wystarczy jednak że chcemy powiedzieć coś naprawdę ważnego to wtedy zawsze ich brakuje. Na myśl nasuwa mi się ceniony malarz, którego znam. Parę razy widziałem go przy pracy i jak malował coś „na zlecenie” szło jak spłata. Jednak jak chciał w płótnie zamknąć coś więcej, samego siebie czy coś przekazać straszenie się denerwował. To pędzel nie taki to coś z płótnem to z oświetleniem pomieszczenia. Podobno nie raz tak wił się i parę tygodni, choć normalnie kilka godzin wystarczało.

Czy słowa nam się wydaja zbyt prozaiczne ? Codziennie przy ich użyciu przekazujemy podobne treści, jednak nie niosą za sobą tak naprawdę żadnego „ładunku”. Czasami przez to można poczuć się jak niemowa. Potrzebne słowa całkiem znikają z głowy. Może obawiamy się że ich nie znajdziemy i nie powiemy nic ….. albo nie to co chcemy …..

Coś zaprzepaścimy ….

Chyba każdy ma jakieś niewypowiedziane słowa ……..

Sajmon Loża Samobójców http://www.lozasamobojcow.pl/

Niewypowiedziane słowa

6 Comments

 • Albercik pisze:

  Słowa są jak tęcza: piękne, kolorowe i tak bardzo niestabilne. Dziś są a jutro ich nie ma. Mogą zachwycać i mogą ranić. Nikt nie wie gdzie mają swój początek i gdzie powinny się kończyć. Co do jednego mam pewność: że niewypowiedziane słowa bolą równie mocno jak te które ranią niczym ostrze – czy zatem uznać ciszę za błogosławieństwo ?

  • nikia-2013 pisze:

   Dopóki wyrażamy swoje myśli za pomocą słów, zarówno tych „pięknych-kolorowych”, jak i tych „ciętych”, jest szansa na znalezienie porozumienia. Cisza zabija wszytko

   • Sajmon pisze:

    Zasada ogólna na pewno dobra. Nie sądzisz jednak że życie tworzy dla nas bardziej skomplikowane scenariusze ? Czasami jeśli wypowiemy wszystkie słowa skrzywdzimy wiele osób, takich na których nam zależy. Jeśli mają przynieść tylko tragedie czy tez wypowiadać …. ?

 • Sentia pisze:

  Nie można wypowiedzieć wszystkich słów które cisną się na nasze usta. Muszą zostać tylko myślą cisza jest najlepszym rozwiązaniem .

  • Sajmon pisze:

   Wydaje mi się że jeśli są dobre zawsze warto spróbować. Jeśli złe przyznam racje, za dużo negatywnej energii dookoła nas więc po co dokładać własną jeśli nie ma takiej konieczności.

Dodaj komentarz

Previous Post
«
Next Post
»
5 odwiedzających teraz
0 gości, 5 bots, 0 członków
Najwięcej dzisiaj: 11 o godz. 06:00 am UTC
Ten miesiąc: 21 o godz. 07-19-2014 01:15 am UTC
Ten rok: 30 o godz. 01-21-2014 02:03 pm UTC
Cały czas: 73 o godz. 06-28-2013 07:43 pm UTC
Albizia Theme designed by itx
%d bloggers like this: